Akademickie
Czwartki

W czwartek 17 stycznia odbył się nasz pierwszy Dzień Otwarty

 In Aktualności

Wydarzenie uważamy za wyjątkowo udane – łącznie uczestniczyło w nim ponad 80 osób spoza naszych szkół, a na egzamin wstępny do Pryzmatu zapisało się ponad 20 osób.

Po prezentacji dotyczącej oferty edukacyjnej naszego liceum, uczniowie mogli poznać przyszłych nauczycieli i wychowawców. Następnie rodzice zostali na części nieformalnej, gdzie mogli indywidualnie porozmawiać z dyrekcją i z kadrą nauczycielską, natomiast kandydaci zostali zaproszeni na kolejne spotkanie z cyklu Akademickie Czwartki.

Tym razem tematem przewodnim był biznes, a konkretnie wady i zalety pracy na własny rachunek. Spotkanie poprowadził dla nas p. Tomasz Snażyk, radca prawny, ekspert w dziedzinie umów inwestycyjnych i prawa spółek, który doradza inwestorom, funduszom Venture Capital oraz założycielom startup-ów. Pan Snażyk opowiedział nam o swojej drodze do założenia własnej firmy i o licznych trudnościach, z którymi musiał się w tym czasie zmierzyć. Rozmawialiśmy o cechach charakteru, którymi powinna wykazywać się osoba pracująca na własny rachunek a także o kryteriach, które warto wziąć pod uwagę, kiedy chcemy ocenić, czy nasz pomysł na biznes ma szansę powodzenia. Tym razem temat okazał się szczególnie inspirujący dla chłopców – niektórzy dopytywali naszego gościa o szczegóły jego kariery jeszcze po spotkaniu, podczas rozmów kuluarowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego dnia otwartego oraz w jego promocję.

Bez Państwa pomocy to przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć!

Szczególnie dziękujemy ojcom z klasy 8 oraz uczniom z klasy 8 i 3G ze szkoły Azymut, którzy bardzo aktywnie pomagali przy ustawianiu krzeseł, porządkowaniu sal, oprowadzaniu gości, logistyce na parkingu, robieniu zdjęć, sprzątaniu… Chłopcy, Wasza elegancja, klasa, uprzejmość i gotowość do pomocy są naprawdę niezwykłe!

Już teraz zarezerwujcie czas na kolejny Akademicki Czwartek – tym razem spotkamy się z Jankiem Dobrzyńskim, studentem IV roku Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz kierunku menedżerskiego na SGH.

Termin spotkania to 14 luty, godzina 16:00.
Temat: „Pułapki myślenia”

Do zobaczenia!

Inne aktualności

Start typing and press Enter to search