Akademickie
Czwartki

Cykl spotkań Akademickie Czwartki zainaugurowany

 In Aktualności

Motyw przewodni tegorocznych Akademickich Czwartków to pytanie „A może…?” Na każde z comiesięcznych spotkań zapraszamy osobę reprezentującą inną dziedzinę wiedzy, która opowiada nie tylko o wykonywanym przez siebie zawodzie ale też o specyfice studiów z danego obszaru i o możliwych ścieżkach kariery. Celem spotkań jest pokazanie młodym ludziom wachlarza perspektyw na dalsze kształcenie i umożliwienie im kontaktu z osobami, które mogą podzielić się autentycznym doświadczeniem związanym ze studiami i z pracą w swojej dziedzinie.

W czwartek 17 października odbyło się pierwsze spotkanie pt. „A może prawo…?”

Na spotkaniu mieliśmy zaszczyt gościć aż pięciu prawników:

  • Panią Agnieszkę Przybysiak, Notariusza i wykładowcę na zajęciach seminaryjnych dla aplikantów notarialnych
  • Pana Krzysztofa Cisłaka, Sędziego, Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim
  • Pana Przemysława Ostojskiego, Prokuratora Okręgowego, Profesora UAM w Poznaniu
  • Pana Bartłomieja Szyprowskiego, Prokuratora Prokuratury Krajowej
  • Pana Roberta Żukowskiego, Radcę Prawnego

Każdy z prelegentów podzielił się swoim doświadczeniem w pracy zawodowej i opowiedział o tym, jak wygląda ścieżka kariery od studiów, poprzez aplikację i kolejne szczeble w instytucjach związanych z wymiarem sprawiedliwości.  Mieliśmy niepowtarzalną okazję, aby z pierwszej ręki poznać blaski i cienie pracy w poszczególnych prawniczych zawodach.

Zaskakujące były różnice, o których nasi goście opowiadali. Okazuje się, że praca notariusza ma bardzo niewiele wspólnego z pracą prokuratora, a predyspozycje przydatne w pracy radcy prawnego (dokładność, umiejętność analitycznego i logicznego myślenia) są inne niż umiejętności kluczowe w pracy sędziego (niezależność, odwaga, autonomia w podejmowaniu trudnych decyzji).

Serdecznie dziękujemy naszym szacownym prelegentom za poświęcony czas, otwartość i gotowość do podzielenia się własnym doświadczeniem.

Dziękujemy również uczniom za liczną obecność i aktywny udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że wyszliście z niego zainspirowani i gotowi do dalszych poszukiwań.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Akademickie Czwartki”. Widzimy się 14 listopada o godzinie 16:00 na spotkaniu pt. „A może SGH?”, które poprowadzi dla nas p. Krzysztof Skajewski, ekonomista prowadzący dział analiz finansowych w jednym z brytyjskich banków.

Do zobaczenia!

Inne aktualności

Start typing and press Enter to search