„A może SGH…?”

14 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Akademickie Czwartki.

Przypominamy, że motywem przewodnim tegorocznych spotkań jest pytanie „A może…?” – comiesięczne spotkania mają wesprzeć wszystkich, którzy stoją przed wyborem profilu w liceum i, co za tym idzie, kierunku swoich przyszłych studiów. Żeby pomóc licealistom i uczniom kończącym szkołę podstawową odnaleźć się w gąszczu propozycji dalszej edukacji, oferujemy spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, żeby mogli z pierwszej ręki dowiedzieć się o specyfice danego kierunku i zawodu.

Spotkanie pt. „A może SGH…?” poprowadził dla nas pan Krzysztof Skajewski, absolwent Szkoły Głównej Handlowej pracujący jako analityk dla jednego z brytyjskich banków, oraz Julia Dmowska, studentka ostatniego roku SGH.

Podczas spotkania mogliśmy poznać specyfikę studiów w Szkole Głównej Handlowej, którą prowadzący przedstawili jako uczelnię niezwykle wszechstronną i nowoczesną, współpracującą z uczelniami z różnych krajów z całego świata oraz z najlepiej prosperującymi korporacjami, w których studenci mogą realizować praktyki i staże. Dowiedzieliśmy się, że SGH mocno stawia na naukę języków obcych oraz matematyki (w tym statystki i rachunkowości), przy czym oferuje kilka różnych kierunków, takich jak globalny biznes, finanse i zarządzanie, ekonomia czy finanse i rachunkowość. Pani Julia zachęcała również do podejmowania inicjatyw związanych z uczelnią, jak chociażby Świąteczny Koncert SHG, które umożliwiają zdobywanie praktycznego doświadczenia bardzo przydatnego w późniejszej pracy zawodowej.

Pan Krzysztof Skajewski przedstawił nam natomiast gamę zawodów, które można wykonywać po ukończeniu Szkoły Głownej Handlowej – od analityka bankowego poprzez audytora aż po maklera giełdowego. O specyfice pracy w audycie opowiedział nam kolega ze studiów pana Krzysztofa, z którym połączyliśmy się przez Skype’a.

Podczas spotkania z p. Krzysztofem uczniowie odpowiadali na pytania ankietowe korzystając z aplikacji Vox Vote – wyniki ankiet pokazały, że mamy całkiem idealistyczne podejście do biznesu, ufając, że liczą się w nim przede wszystkim ludzie i relacje.

Bardzo dziękujemy naszym prowadzącym za poświęcony czas i otwartość w dzieleniu się własnym doświadczeniem!

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Akademickie Czwartki – tym razem pod tytułem „A może medycyna…?”

Spotykamy się już 12 grudnia o godz. 16:00.

Do zobaczenia!