Akademickie
Czwartki

Akademicki Czwartek „A może informatyka…?”

 In Aktualności

16 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „A może…?” w ramach organizowanych przez nas Akademickich Czwartków. Tym razem poznawaliśmy tajniki pracy w działach IT rozmaitych firm – od Google’a poprzez Hebe aż po Stocznię Gdańską.

Gościliśmy trzech niezwykle ciekawych panelistów z bogatym i zaskakująco różnorodnym doświadczeniem w pracy w dziedzinie informatyki: p. Szymona Wąsika (dr habilitowanego z zakresu bioinformatyki, pracownika firmy Google), p. Jacka Borka (dyrektora zarządzającego w firmie Accenture) oraz p. Pawła Pławiaka (dyrektora zarządzającego w CBSG Polska, który pracuje również jako wykładowca akademicki na kierunku „Chmura obliczeniowa Microsoft”). Panel prowadziła dwójka naszych uczniów, którzy zadawali naszym gościom kolejne pytania i moderowali całe spotkanie.

Dowiedzieliśmy się, że praca informatyka to nie tylko klikanie i interakcja z komputerem lecz także (a często przede wszystkim!) rozmowy z ludźmi, praca zespołowa, wspólne szukanie nowych rozwiązań i usprawnianie pracy człowieka w przeróżnych dziedzinach. Rozmawialiśmy o chmurach obliczeniowych, o sztucznej inteligencji (która ma nas wpierać przez wyręczanie nas w nieciekawych i bezmyślnych zajęciach), o programowaniu a nawet o symulacji powstania i rozwoju wszechświata.

Nasi goście w ciekawy i przekonujący sposób (na konkretnych przykładach z własnej pracy zawodowej) pokazywali, że informatyka jest obecnie niezbędna praktycznie w każdej firmie i instytucji. Praca w dziale IT jest potrzebna, interesująca i rozwojowa właśnie przez to, że daje szansę na poznanie rozmaitych dziedzin wiedzy i gałęzi gospodarki.

Po spotkaniu odbył się nasz pierwszy dzień otwarty, podczas którego była szansa na poznanie uczniów, nauczycieli i dyrekcji Liceum Pryzmat.

Dziękujemy licznie przybyłym gościom oraz wszystkim wolontariuszom z naszego liceum, którzy odpowiadali na pytania i oprowadzali zainteresowanych kandydatów po szkole.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Akademickie Czwartki: „A może politechnika…?” już 6 lutego o godz. 16:00 (oczywiście w czwartek:)

Na drugi dzień otwarty zapraszamy natomiast 12 marca o godz. 17:30.

Inne aktualności

Start typing and press Enter to search