Relacja z Akademickiego Czwartku – Praca naukowa (11 lutego 2021)

W dniu 11 lutego odbył się pierwszy Dzień Otwarty w LO Pryzmat zwieńczony Akademickim Czwartkiem dotyczącym specyfiki pracy naukowej.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia, Dzień Otwarty zaplanowaliśmy w formule spotkań indywidualnych, na które zapisywali się Kandydaci wraz z Rodzicami.

Podczas gdy Rodzice odbywali spotkanie informacyjne z dyrekcją, kandydaci byli oprowadzani po szkole przez uczniów, którzy przy okazji częstowali pączkami (Tłusty Czwartek!) i herbatą, pokazywali zdjęcia z ostatnich wydarzeń i odpowiadali na pytania.

Cały dzień upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze – serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w jego przebieg!

Pod koniec dnia otwartego odbył się Akademicki Czwartek przeprowadzony na platformie Zoom przez dwóch prelegentów: Gabrielę Olędzką, dr hab. nauk o zdrowiu, kierownika Zakładu Biologii Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz Marcina Hejkę, specjalistę ds. wysokich technologii (venture capital) i inwestycji.

Dowiedzieliśmy się, jak wygląda typowa ścieżka kariery naukowca oraz jakie są najważniejsze predyspozycje osobowe w tym zawodzie. Prześledziliśmy też portfolio kilku polskich start-upów, w których młodzi naukowcy odnieśli światowy sukces dzięki implementacji wyników naukowych w branży wysokich technologii. Spotkanie miało bardzo optymistyczny wydźwięk, motywujący do odważnego podążania za własnymi naukowymi pasjami już w wieku licealnym.

Zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty w dniu 11 marca, który również planujemy w formule indywidualnych spotkań z uczniami, nauczycielami i dyrekcją (zapisy przez naszą stronę www). Tego samego dnia o godzinie 19:00 planujemy Akademicki Czwartek dotyczący umiejętności miękkich najbardziej cenionych przez dzisiejszych pracodawców.