Dzień Otwarty oraz Akademicki Czwartek – umiejętności miękkie (11 marca 2021)

11 marca odbył się nasz drugi Dzień Otwarty, który upłynął w bardzo przyjaznej i życzliwej atmosferze – jak zawsze dziękujemy naszym niezastąpionym uczniom i nauczycielom, którzy oprowadzali kandydatów po szkole i opowiadali o tym, co wyróżnia nasze LO.

Kandydatom przypominamy o konieczności zapisu na nasz egzamin wewnętrzny z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, który zostanie przeprowadzony 17 kwietnia (sobota) o godz. 9:00. Zapisy na naszej stronie: http://lopryzmat.edu.pl/#rekrutacja WYŚLIJ ZGŁOSZENIE.

Bezpośrednio po dniu otwartym odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Akademickie Czwartki pt. „Umiejętności miękkie – co pracodawcy cenią najbardziej?” Nasi prelegenci – Tomasz Grabowski, Wiceprezes Zarządu Grupy Unirest hoteli Hilton oraz Jacek Borek, Dyrektor zarządzający w Accenture, opowiadali o tym, czym są tzw. miękkie umiejętności i dlaczego są dzisiaj tak cenione na rynku pracy. Mogliśmy dowiedzieć się o tym, co jest brane pod uwagę w rekrutacji do dużych firm takich jak Unirest czy Accenture i jak pracodawcy sprawdzają, czy rekrutujący się kandydat posiada kluczowe umiejętności miękkie, które będą niezbędne na jego stanowisku.

Mimo niekwestionowanej wagi umiejętności miękkich, prowadzący podkreślali, że podczas procesu rekrutacji priorytetowe są nadal umiejętności twarde (konkretna wiedza, solidne wykształcenie) – to one decydują o tym, czy kandydat ma kwalifikacje, by pracować na danym stanowisku. Brak odpowiednich umiejętności miękkich jest z kolei najczęstszą przyczyną zwolnień – umiejętności miękkie takie jak poczucie odpowiedzialności, umiejętność rozwiązywania problemów, kreatywność, organizacja i ustrukturyzowanie pracy, czy umiejętność pracy w zespole, mają kluczowy wpływ na to, czy na danym stanowisku się sprawdzimy i czy będziemy się w swojej pracy rozwijać.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu – w dniu 8 kwietnia odbędzie się Akademicki Czwartek pt. „Więcej zyskuje ten, który daje – o pracy społecznej i wolontariacie”.

Do zobaczenia!