Akademickie
Czwartki

Akademicki Czwartek: Więcej zyskuje ten, który daje – o pracy społecznej i wolontariacie

 In Aktualności

15 kwietnia podczas Akademickiego Czwartku zatytułowanego „Więcej zyskuje ten, który daje – o pracy społecznej i wolontariacie” gościliśmy Renatę Gawarską, Macieja Gołębiewskiego oraz Grzegorza Świderskiego, którzy opowiedzieli o swoim doświadczeniu jako wolontariusze i społecznicy.

Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca wolontariusza na Madagaskarze i o tym, jak takie doświadczenie pomaga w docenianiu tego, co my sami uznajemy za oczywiste i wpisane w naszą codzienność.

Mogliśmy się również przekonać, że wielkie rzeczy zaczynają się od bardzo prostych i konkretnych działań, na które możemy się zdecydować my sami, biorąc sprawy w swoje ręce i zajmując się tym, co jawi się nam jako ważne i warte osobistego zaangażowania. Żeby to się zadziało, musimy tylko „wstać z kanapy” i wyjść z własną inicjatywą. Dzięki zaangażowaniu w wolontariat możemy nie tylko przyczynić się do konkretnego dobra, które przekażemy innym, lecz także zdobyć cenne doświadczenie, poznać ciekawych ludzi i rozwinąć kluczowe kompetencje miękkie, które ułatwią nam start w życiu zawodowym.

Zapraszamy na kolejne (ostatnie w tym roku szkolnym) spotkanie z cyklu, które odbędzie się 20 maja – tym razem porozmawiamy o pracy za granicą: czy warto jej szukać i jak ją znaleźć.

Inne aktualności

Start typing and press Enter to search