Czerwcowe wyjazdy naukowe

Tradycją naszego LO są wyjazdy naukowe organizowane w czerwcu.

Osoby rozszerzające matematykę, geografię, fizykę i informatykę udały się w tym roku do Wrocławia, który powitał grupę przyjemną aurą pogodową (chłodno i bez deszczu).

Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Gier i Komputerów, która dla nauczycieli była nostalgicznym powrotem do dzieciństwa a dla uczniów możliwością poznania początków ery informacyjnej. Następnie p. Katarzyna Potocka-Brygier oprowadziła nas po najważniejszych miejscach Starego Miasta i okolic (w tym ku uciesze nauczyciela geografii marker 17 południka:).
Kolejny dzień rozpoczął się od gry miejskiej stworzonej przez Bibliotekę Wrocławską, która pozwoliła uczniom pozwiedzać miasto i wykazać się umiejętnościami matematycznymi. Jednej grupie z pięciu udało się nawet pokonać zespół nauczycieli (byli niewyspani). Głównym punktem tego dnia były warsztaty o powietrzu w Hydropolis a następnie zwiedzanie wystawy z przewodnikiem. Czasu na indywidualne zwiedzanie nie było dużo, bo jeszcze tego samego dnia odbył się wykład z matematyki Statystyczne metody kontroli jakości wygłoszony przez dr inż. Marek Skarupskiego z Wydziału Matematyki PWr.

Ostatni dzień to przede wszystkim wizyta w zoo, które jest największym ogrodem zoologicznym w Polsce.