Akademickie
Czwartki

Wyjazd naukowy do Gdańska – biol-chem

 In Aktualności

Pierwszego dnia naszego pobytu w Gdańsku odbyły się warsztaty chemiczne w SmartLAB. Hitem tego punktu programu okazały się obserwacje z wykorzystaniem ciekłego azotu i suchego lodu ,czyli dwutlenku węgla w formie stałej. Dziś już wiemy, co stanie się z warkoczem zanurzonym w ciekłym azocie, czy jak smakują zanurzone w nim chrupki kukurydziane. Tego dnia dokonaliśmy też jeszcze istotnej biologicznej obserwacji – dla osób o gorących sercach woda w Bałtyku nie jest za zimna 😊.

Drugiego dnia, po kłopotach komunikacyjnych, dotarliśmy do Stacji Morskiej na Helu. Wszystkie wcześniejsze niedogodności zrekompensowały nam odbywające się tam zajęcia. Najbardziej fascynująca okazała się … sekcja ryby!!! Zajęcia dotyczące mikroplastiku stały się inspiracją, aby na najbliższy EduCamp przygotować zajęcia, w czasie których własnoręcznie wykonamy kosmetyki, proszki do prania inne środki chemiczne pozbawione granulek mikroplastiku i przyjazne środowisku.

Trzeciego dnia najprzyjemniejszym momentem było zwiedzanie Akwarium Morskiego w Gdyni. Uświadomiliśmy sobie jak wielka jest rozmaitość form i różnorodność biologiczna organizmów żyjących w morzach i oceanach. Zobaczyliśmy: gąbki, wieloszczety, kralowce, strzykwy, liliowce, wężowidła, koniki morskie i mnóstwo innych ryb. A potem w pociągu, kiedy wracaliśmy do domu, zakiełkowała (jak to u biolchemu) w niektórych głowach myśl… a co będzie w przyszłym roku?

 

Inne aktualności

Start typing and press Enter to search