Akademickie
Czwartki

Zakończenie roku szkolnego w LO Pryzmat

 In Aktualności

W piątek 25 czerwca zakończyliśmy drugi rok szkolny w historii naszego młodego LO 🙂

Był czas na podsumowania, nagrody i wyróżnienia a także na humorystyczne akcenty zaplanowane przez szkolny samorząd. Po wspólnym spotkaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich nowych sal lekcyjnych w świeżo otwartym skrzydle LO – zachęcamy do obejrzenia fotorelacji 🙂

Ten rok znów był nietypowy – z pewnością nauczył nas pokory i dystansu do własnych planów i koncepcji, bo te musiały się dość często zmieniać ze względu na niezależne od nas, zewnętrzne okoliczności. Z naszej strony staraliśmy się robić wszystko, żeby utrzymać z uczniami kontakt, pracować nad ich (i naszą własną) motywacją i nie pozwolić sobie i uczniom na pogrążenie się w marazmie i zniechęceniu.

Cały czas wspólnie się uczymy, wypracowujemy nowe zwyczaje, licealne tradycje.

Do takich tradycji z pewnością możemy zaliczyć takie udane wydarzenia jak EduCamp czy licealny czerwcowy Piknik ale też szkolne potańcówki a z eventów edukacyjnych: sesję egzaminacyjną i obrony rocznych projektów badawczych. Mamy też wiele nowych pomysłów do zrealizowania, takie jak chociażby organizacja konferencji naukowej czy spotkania ze studentami w ramach Akademickich Czwartków.

W przyszłym roku czeka nas największe jak dotąd wyzwanie: pierwszy egzamin maturalny. Chcemy do tego tematu podejść z pełną odpowiedzialnością i profesjonalizmem ale też z optymizmem i entuzjazmem. Ufamy, że budując na wzajemnym szacunku i zaufaniu uda nam się osiągnąć świetne wyniki!

Wszystkim licealistom życzymy udanego odpoczynku, czasu na budowanie relacji z bliskimi a także dobrego czasu dla ducha i dla ciała.

Do zobaczenia na EduCamp już 30 sierpnia!

Inne aktualności

Start typing and press Enter to search