Akademickie
Czwartki


dr Hanna Boguta-Marchel

dyrektor liceum

Jestem psychologiem, mediatorem w sprawach rodzinnych, filologiem angielskim ze stopniem doktora i nauczycielem akademickim z czternastoletnim stażem zawodowym. Prowadzę zajęcia dla przyszłych nauczycieli języka angielskiego z zakresu psychologii rozwojowej i pedagogiki wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

Od 2016 roku w szkole "Azymut" zajmuję się wspieraniem nauczycieli w pracy z dziećmi z trudnościami społeczno-emocjonalnymi oraz z dziećmi szczególnie uzdolnionymi. Koordynuję pomoc psychologiczno-pedagogiczną udzielaną poszczególnym uczniom. Pracuję również z samymi dziećmi (indywidualnie i grupowo), prowadzę cykliczne warsztaty z technik efektywnego uczenia się oraz z podstawowych umiejętności psychologicznych. Spotykam się także z rodzicami potrzebującymi konsultacji w kwestiach wychowania i rozwoju ich dzieci.

Szczególnie interesuje mnie komunikacja interpersonalna oraz rozwiązywanie konfliktów i w tych obszarach staram się nieustannie poszerzać swoją wiedzę i praktyczne kompetencje.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką trzech synów.

Przeczytaj wywiad z dyrektorem liceum.


Janusz Wardak

ekspert liceum ds. wychowawczych

Jestem absolwentem warszawskiego Liceum im. Władysława IV oraz Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW.

Przez kilkanaście lat pracowałem w branży informatycznej. W latach 2010-2017 byłem dyrektorem i wicedyrektorem ds. wychowawczych Szkoły dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia Sternik w Warszawie.

Jestem autorem wykładów, warsztatów i artykułów, poświęconych wychowaniu dzieci, miłości małżeńskiej i życiu rodzinnemu; stale goszczę w audycji „Wychowywać, ale jak?” w Radiu Warszawa. Jestem także inicjatorem kampanii „Mniej ekranu, więcej rodziny” oraz jednym z założycieli Stowarzyszenia Akademia Familijna i jego prezesem. Pracuję jako trener i niezależny doradca edukacyjny.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dziesięciorga dzieci w wieku od 2 do 22 lat.


Horacio Antunez

kapelan szkolny


Grzegorz Stanio

dyrektor zarządzający Fundacji Sternik Warszawa Zachód

Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania pod auspicjami PAN w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Warszawie.

Przez całą swoją karierę zawodową jestem zaangażowany w projekty edukacyjne, od 2014 byłem członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym szkoły Towarzystwa Edukacyjnego Vizja w Gdańsku, od 2010 roku prowadziłem różnorodne projekty edukacyjne na uczelniach wyższych, związane z tworzeniem strategii rozwoju i pozyskiwania studentów oraz tworzyłem sieć szkół i przedszkoli.

Wcześniej od 2004 roku jako szef działu IT oraz marketingu i rozwoju, byłem odpowiedzialny za informatyzację, zarządzanie jakością i procesem dydaktycznym w dwóch warszawskich uczelniach wyższych. W latach 2002 do 2015 roku byłem pracownikiem dydaktycznym macierzystej uczelni, promotorem licznych prac z zakresu informatyki i zarządzania.

Od 2003 roku jestem szczęśliwym mężem oraz ojcem sześciorga dzieci (dwie córki i czterech synów – dwóch uczy się w Azymucie). Jestem także związany z Akademią Familijną oraz innymi inicjatywami na rzecz rozwoju rodziny.


Leszek Gilewski

nauczyciel Języka polskiego i wiedzy o kulturze

Jestem absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Języka polskiego uczę nieprzerwanie od 23 lat. Przez cały ten czas pracuję również jako egzaminator maturalny: przygotowuję uczniów do matury, sprawdzam prace maturalne, jak również biorę udział w egzaminach ustnych, pracując w zespołach przedmiotowych. Od kilkunastu lat uczę też etyki.


Magdalena Gola

nauczycielka matematyki

Jestem absolwentką kierunku matematyka na Politechnice Śląskiej. Studiowałam także informatykę gospodarczą w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz pedagogikę w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.

Zanim zaczęłam pracę w szkołach Sternika, byłam pracownikiem naukowym Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk.

Jestem szczęśliwą żoną i matką pięciorga dzieci. Lubię czytać książki o tematyce kryminalnej, grać w Internecie w strategiczne gry sieciowe, oraz oglądać seriale science-fiction.


Wojciech Gil

nauczyciel matematyki

Jestem absolwentem Uniwersytetu Marii - Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunkach Matematyka Finansowa i Ubezpieczeniowa oraz Finanse i Rachunkowość. Od ponad 10 lat zdobywam praktyczne umiejętności w nauczaniu indywidualnym uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkoły średniej oraz studentów borykających się z trudnościami matematyki na wyższym stopniu nauczania.

Swoje doświadczenie zawodowe rozwijałem w Centrum Gotówkowym, oraz w jednym z większych Banków w Polsce. W Szkole Podstawowej "Azymut"  pracuję już czwarty rok. Mogę pochwalić się bardzo dobrym przygotowaniem uczniów do egzaminu kończącego szkołę (średnio 85%). Postanowiłem zostać nauczycielem matematyki w szkole, ponieważ lubię stawiać sobie wyzwania, oceniać postępy i wyciągać wnioski. U swoich podopiecznych cenię sobie najbardziej postawę jaką prezentują na zajęciach względem mnie. Nie bez znaczenia jest też to, ile pracy wkładają w zrozumienie problemu. Ogromną satysfakcję sprawia mi świadomość, że dzięki mojej pracy uczniowie nie stawiają już znaku równości pomiędzy słowami matematyka i trudność.

Prywatnie jestem oddanym fanem naszej Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz zwolennikiem "dobrej gry" najlepszych drużyn w Lidze Mistrzów. W wolnej chwili udaję się na boisko by poczuć ducha rywalizacji oraz wypraktykować piękno tego sportu. Lubię także pływać, podróżować oraz od czasu do czasu przyrządzić coś smacznego (mam nadzieję) w kuchni.


Mateusz Jarosz

nauczyciel języka angielskiego

Jestem magistrem filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz absolwentem europeistyki w Centrum Europejskim UW. Ukończyłem również podyplomowe studia metodyczno-kwalifikacyjne dla nauczycieli języka angielskiego na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. W myśl zasady, że uczymy się przez całe życie, staram się ciągle podnosić swoje kwalifikacje i być na bieżąco z najnowszymi trendami w nauczaniu, dlatego regularnie biorę udział w konferencjach i seminariach metodycznych dla nauczycieli (nie tylko języka angielskiego).
Prywatnie jestem wielbicielem muzyki klasycznej, zwłaszcza opery, muzyki barokowej i epoki romantyzmu. W wolnych chwilach gram hobbystycznie na fortepianie i śpiewam. Interesują mnie także zagadnienia związane z historią i kulturą Wielkiej Brytanii, krajów skandynawskich oraz Włoch.


dr Konrad Zieliński

nauczyciel języka angielskiego

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie i Akademii Wychowania Fizycznego. Mój stopień awansu zawodowego to nauczyciel dyplomowany. Stopień ten otrzymałem pracując jako nauczyciel języka angielskiego w warszawskim liceum im. Romualda Traugutta. Posiadam również tytuł egzaminatora języka angielskiego do egzaminu maturalnego i doktorat z zakresu nauk o kulturze fizycznej. Języka angielskiego uczę od 1992 roku; mam duże doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Jestem również autorem publikacji z zakresu filozofii kultury fizycznej zamieszczonych w książkach wydanych w języku angielskim.

Mieszkam w Komorowie i jestem szczęśliwie żonaty. Mam trzech synów. Lubię uprawiać sport (jazda na rowerze, ćwiczenia siłowe, pływanie). Interesuje się polityką, teologią i filozofią religii. Moim hobby są dysputy teologiczne. W sezonie owocowo-warzywnym zajmuje się również przetwórstwem i winiarstwem. Piekę  różnego rodzaju chleby a w weekendy wzbogacam swój warsztat kucharski.


Marzena Langner-Baecker

Nauczycielka Języka niemieckiego

Jestem absolwentką Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 1997 roku pracuję jako nauczyciel w szkołach ponadpodstawowych. Jestem nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w zakresie egzaminu maturalnego, nauczycielem akademickim w WSKFiT w Pruszkowie. Pełnię funkcję dyrektora Niepublicznego Liceum dla Dorosłych w Pruszkowie.

Od wielu lat współpracuję z Wydawnictwem Lektor Klett jako ekspert ds. treści programowych i podręczników.

Swój zawód wykonuję z pasją, która dostarcza wiele radości i satysfakcji nie tylko mi ale i moim podopiecznym:)

Moje zainteresowania pozazawodowe to sport, literatura i film.


Norbert Paweł Ruszczyk

nauczyciel języka hiszpańskiego

Od najmłodszych lat mieszkałem w Aragonii w Hiszpanii, gdzie ukończyłem studia Historii oraz studia podyplomowe w zakresie pedagogicznym. Również tam, w Fundacji Ojca Enrique de Osso, stawiałem moje pierwsze kroki jako nauczyciel klasy maturalnej.
Aktualnie postanowiłem stawić czoła nowym wyzwaniom i powrócić do kraju ojczystego, aby zacząć przekazywać wiedzę już mi znaną oraz ciągle ją poszerzać. Nie ukrywam, iż jestem osobą ambitną i aspiruję na uzyskanie najwyższego stopnia naukowego w zakresie, w którym najwygodniej się czuję: historia polityki, kultury i społeczeństwa Hiszpanii oraz Ameryki Łacińskiej.
Na co dzień jestem dbającym o środowisko obywatelem z niezliczonymi zainteresowaniami.


Agnieszka Szular

nauczycielka biologii i religii

Absolwentka Ochrony Środowiska KUL.
Wychowawca, nauczyciel biologii oraz religii.
Żona i obsypana dziećmi mama. Hobby – ogród!


dr Piotr Siłka

nauczyciel geografii

Jestem geografem wykształconym na Uniwersytecie Warszawskim  (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych EUROREG), ze stopniem naukowym doktora Nauk o Ziemi, nadanym przez Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Zanim zostałem nauczycielem przez ponad 5 lat byłem pracownikiem naukowym Zakładu Przestrzennego Zagospodarowania IGiPZ PAN.

Jestem miłośnikiem dobrej muzyki, filmów, seriali i oczywiście książek (na które już brakuje miejsca). Lubię grać w gry planszowe oraz je projektować. Ze sportów najczęściej gram w koszykówkę i uprawiam szermierkę. Najchętniej podróżuję po parkach narodowych, a na starość planuje osiąść z rodziną w Beskidzie Niskim.

 


dr Łukasz Wolański

nauczyciel fizyki

Urodziłem się na Dolnym Śląsku. Dzieciństwo spędziłem w Legnicy, zaś studencki okres życia we Wrocławiu. Tytuły magistra inżyniera biotechnologii a później również chemii uzyskałem na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Ten sam wydział nadał mi stopień doktora nauk chemicznych w zakresie chemii fizycznej. Od kilku lat pracuję naukowo na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się nowoczesnymi metodami chemii obliczeniowej i ich zastosowaniem do badania zjawisk fotochemicznych, układów zawierających atomy na ekstremalnie wysokich stopniach utlenienia oraz właściwości substancji stałych poddanych działaniu bardzo wysokich ciśnień. Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego (AWF Wrocław), nauczania matematyki (IM UWr), teologii (PWT Wrocław) oraz zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi (WSB Wrocław). Obecnie studiuję na PWTW "Joanneum".
Nauczanie i wychowanie jest obok badań naukowych moją drugą zawodową miłością, którą jak dotąd realizowałem na różnych poziomach - kształcąc zarówno uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów oraz studentów. Mam doświadczenie w pracy zarówno z młodzieżą szczególnie uzdolnioną jak i wymagającą specjalnych potrzeb edukacyjnych. Za jeden z ważniejszych elementów warunkujących udaną współpracę uważam dbanie o właściwe, indywidualne relacje z uczniami oraz wrażliwość i otwartość na ich potrzeby.
Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem, pasjonatem liturgiki i myśli teologicznej Józefa Ratzingera, od wielu lat związanym z duszpasterstwami tradycji katolickiej oraz służbą liturgiczną - najpierw jako ministrant, później ceremoniarz, a obecnie ustanowiony lektor i akolita.


dr Dariusz Skorupa

nauczyciel historii

Jestem historykiem z wykształcenia i pasji. Studia historyczne na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.  Doktorat w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk.  Od lat związany ze Szkołą Wyższą Przymierza Rodzin. W szkole Azymut od 2018 roku.

Najbardziej interesuję się historią nowożytną, zwłaszcza XVI i XVII wiekiem. Zawdzięczam to głównie Trylogii Henryka Sienkiewicza przeczytanej w młodzieńczych latach. Inne zainteresowania to podróże (kiedyś głównie góry) oraz kibicowanie naszym sportowcom (często w mało popularnych dyscyplinach).  Od wielu lat nieustannie szczęśliwy mąż wspaniałej żony i dumny ojciec dwójki dzieci.


Tomasz Nizioł

nauczyciel informatyki

Jestem absolwentem kierunku Informatyka na Politechnice Lubelskiej. Od ponad 10 lat pracuję jako nauczyciel informatyki w publicznych szkołach średnich i
podstawowych, obecnie jako nauczyciel dyplomowany. Swoją drogę zawodową rozpocząłem w Olsztynie w Zespole Szkół Ekonomicznych, później przyszła
pora na Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie. Obecnie pracuję w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama
Mickiewicza w Piastowie. Ponadto, jestem egzaminatorem z przedmiotów zawodowych informatycznych. Od czterech lat wchodzę w skład zespołu
oceniającego prace maturalne z informatyki. Jestem pasjonatem nowinek technologicznych (np. robotyka, drukarki 3D, aplikacje mobilne), dlatego od kilku
lat rozwijam projekt „Mojra” gdzie prowadzę zajęcia informatyczne dla dzieci i młodzieży.


Ewa Gońda

nauczycielka religii

Jestem absolwentką Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskałam tytuł magistra geologii - specjalizacja paleontologia. Ukończyłam
studia podyplomowe na kierunku nauczanie geografii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Jestem członkiem wspólnoty neokatechumenalnej. Od 25 lat jestem katechistką świecką, w parafii Dobrego Pasterza głosiłam wielokrotnie katechezy dla dorosłych.
Prowadziłam razem z mężem kurs małżeński oraz przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
Jestem mężatką z 30 letnim stażem. Mamy dziewięcioro dzieci.
Troje najstarszych jest w związkach małżeńskich. Czwarte dziecko - syn jest w seminarium Redemptoris Mater pozostałe są jeszcze w domu.
Hobbystycznie zajmuję się tworzeniem biżuterii z kamieni półszlachetnych i nie tylko.


Adam Pura

nauczyciel podstaw przedsiębiorczości

Jestem absolwentem Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego z pasją do zagadnień związanych z rozwojem biznesu (ze szczególnym uwzględnieniem sprzedaży), filozofii moralnej oraz doradztwa psychologicznego.

W swojej pracy staram się być takim nauczycielem, o jakim sam zawsze marzyłem. Najlepszym wykładem jest własny przykład, dlatego też przeważającą część mojego czasu wypełnia mi prowadzenie własnej spółki w branży teleinformatycznej. Jesteśmy laureatem wielu branżowych nagród, a do grona naszych klientów należą zarówno rozpoznawane marki, jak i liczne instytucje państwowe.

Jestem wielkim miłośnikiem międzynarodowych nauczycieli biznesowych, takich jak Brian Tracy, Peter Drucker i Stephen Covey. Staram się w swojej praktyce pedagogicznej wykorzystywać materiał uznanych ekspertów, zwłaszcza jeśli jestem w stanie osobiście zaświadczyć o jego przydatności.

Od zawsze w moim życiu jest bardzo dużo sportu. Jestem instruktorem wyspecjalizowanym w kulturystyce, który przez wiele lat trenował sztuki walki (capoeira i jiu-jitsu), biegi średniodystansowe oraz akrobatykę. Obecnie ograniczam się do rekreacyjnych ćwiczeń siłowych i regularnego joggingu.

Do moich aspiracji na najbliższe lata należy przede wszystkim założenie rodziny z ukochaną, opracowanie konspektu rozprawy doktorskiej na kierunku psychologia wychowania, zwiększenie zatrudnienia w swojej spółce oraz udany rozkwit mojej kariery pedagogicznej.


Anna Dudkowska

nauczycielka języka angielskiego

Jestem absolwentką Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Uczę zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego. Studiowałam przez semestr na uczeni wiedeńskiej o specjalizacji tłumaczeniowej. W nauczaniu języków obcych szczególnie interesuje mnie wykorzystanie nowoczesnych technologii multimedialnych. Odbyłam wiele szkoleń i warsztatów metodycznych z tej tematyki, więc staram się, aby moje lekcje były urozmaicone i wykorzystywały poznane narzędzia.
W wolnych chwilach tańczę salsę oraz swinga. Jestem miłośniczką stylu vintage, zwłaszcza mody z okresu lat 50. Uwielbiam czytać dobre książki (szczególnie klasykę literatury kobiecej), oglądać filmy, szydełkować i podróżować. Moim marzeniem jest przemierzyć Stany Zjednoczone, które od lat mnie fascynują.


dr Paweł Przybylski

nauczyciel biologii i chemii

Urodzony w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk chemicznych. Autor publikacji naukowych. Nauczyciel chemii i biologii z wieloletnim doświadczeniem pracy w liceum i w szkole podstawowej. Miłośnik podróży i dobrego kina.


Agata Dmoch-Hołody

nauczycielka biologii (rozszerzenie)

Ukończyłam Wydział Biologii na Uniwersytecie Warszawskim i od dwudziestu lat pracuję jako nauczycielka biologii w liceum i gimnazjum. Czasami prowadzę zajęcia na studiach podyplomowych oraz warsztaty naukowe i przyrodnicze dla najmłodszych.

Lubię czytać książki, grać w gry planszowe  i gotować. W wolnym czasie spotykam się z ludźmi i przyrodą. Jestem żoną mężowi, matką synom i współwłaścicielką kota, świnki morskiej (a właściwie kawii domowej)  i rybek akwariowych


Kacper Lawera

nauczyciel Wiedzy o społeczeństwie

Ukończyłem studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku stosunki międzynarodowe. W kręgu moich zainteresować można znaleźć m.in. astronomię, teologię, dyplomację, politykę, kolejnictwo, historię, fantastykę i podróże, zwłaszcza te rowerowe.

Pochodzę z malowniczo położonego Jasła a mieszkam już od 6 lat w pięknej i dumnej Warszawie.

Przez kilkanaście lat byłem związany z Liturgiczną Służbą Ołtarza, a w tych ostatnich jako ceremoniarz i animator grup parafialnych, wykładowca kursów diecezjalnych i wychowawca podczas kolonii ministranckich.

Pasję astronomiczną i organizacyjną realizuję w Klubie Astronomicznym Almukantarat, gdzie jestem Sekretarzem i członkiem Zarządu. Przez szereg lat pełniłem funkcję kierownika obozów astronomicznych, a także organizowałem astronomiczne seminaria dla licealistów.


Bartosz Fingas

nauczyciel filozofii

Jestem filozofem i tutorem, a zawodowo również trenerem i kierownikiem programowym w Collegium Wratislaviense. Ukończyłem historię oraz filozofię w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim, Szkołę Trenerów Biznesu i Administracji przy Instytucie Zarządzania przez Wartości WSFiZ w Warszawie, a obecnie przygotowuję doktorat w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

W pracy zawodowej zajmuję się promowaniem tutoringu i rozwojem tutorów - prowadzę szkolenia z tego zakresu, pomagam we wdrożeniach tutoringu w szkołach i uczelniach wyższych oraz współorganizuję coroczny Ogólnopolski Kongres Tutoringu. Pracuję również z młodzieżą metodą tutoringu: wcześniej m.in. w ramach Programu Tutor Fundacji Dorastaj z Nami oraz Akademii Liderów Fundacji św. Mikołaja, a obecnie w ALO Pryzmat.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci, miłośnikiem rocka progresywnego i muzyki barokowej, a także górskich wędrówek z przyjaciółmi i towarzyszącym im niekończących się rozmów o filozofii, polityce, sztuce i religii.


dr hab. Szymon Wąsik

nauczyciel informatyki

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej, na której uzyskałem również stopień doktora habilitowanego prowadząc badania z zakresu bioinformatyki. Poza tym kierowałem również kilkoma projektami badawczo-rozwojowymi związanymi z optymalizacją procesów przemysłowych oraz założyłem dwie firmy komercjalizujące wyniki badań prowadzonych na uczelni.

Pracą dydaktyczną zajmowałem się głównie na poziomie akademickim prowadząc wykłady i laboratoria z algorytmiki oraz podstaw programowania. Byłem również trenerem zawodników startujących w konkursach w programowaniu zespołowym zbliżonych formułą do Olimpiady Informatycznej. W tej tematyce współpracowałem też aktywnie z poznańskimi liceami co zostało docenione przyznaniem mi medalu Komisji Edukacji Narodowej.

Obecnie jestem pracownikiem firmy Google, w której zajmuję się rozwojem technologii chmurowych oraz członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej. Prywatnie natomiast mężem i ojcem pięciorga dzieci.


Bartłomiej Godzisz

nauczyciel religii

Mąż, ojciec, teolog, motorniczy, instruktor ZHR-u, nadzwyczajny szafarz Najświętszego Sakramentu. W szkolnictwie od 2008 r.


Agnieszka Tyralik

nauczycielka religii

Jestem absolwentką Akademii Rolniczej w Poznaniu oraz Wydziału Teologii Ogólnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zajmuję się nauczaniem religii oraz przygotowywaniem dzieci do I Komunii św.  Jestem entuzjastką Akademii Familijnej. Od 15 lat biorę czynny udział w kursach AF, a od 8 lat odpowiadam za ich organizację. Doświadczenia z Akademii Familijnej bardzo pomagają mi w kontaktach z dziećmi i młodymi ludźmi.

Prywatnie od 20 lat jestem żoną, mamą siódemki dzieci. Odpoczywam uprawiając sport oraz czytając książki z zakresu  teologii fundamentalnej.


Łukasz Wasąg

nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej.

Trener PZPS piłki siatkowej.

Były zawodnik takich zespołów jak: Czarni Radom, Fart Kielce, Delicpol Norwid Częstochowa, ASPS Avia Świdnik, KS Huragan Międzyrzec Podlaski.

Były szkoleniowiec AZS PSW Biała Podlaska oraz KS Huragan Międzyrzec Podlaski.

Obecnie trener młodzieży KS Metro Warszawa oraz seniorskiego zespołu LEN Żyrardów.


Dorota Smosarska

nauczycielka wychowania fizycznego

Jestem absolwentką warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego oraz Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie. Ukończyłam Podyplomowe Studia z Gimnastyki Korekcyjno – Kompensacyjnej w Wychowaniu Fizycznym i Zdrowotnym na AWF w Warszawie. Jestem instruktorem piłki siatkowej, rekreacji, nowoczesnych form gimnastyki oraz crossfit.

Od kilkunastu lat prowadzę zajęcia sportowe i Wychowanie Fizyczne na każdym etapie edukacyjnym. Uczestniczę w szkoleniach, warsztatach i konferencjach związanych z aktywnością fizyczną. Jestem laureatem konkursu na prace naukowe z zakresu olimpizmu i edukacji olimpijskiej.Jako wolontariusz uczestniczyłam przy organizacji dużych imprez sportowych np.: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej

Przez wiele lat uprawiałam wyczynowo sporty siłowe, byłam Wicemistrzynią Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów oraz Młodzieżową Mistrzynią Polski. Aktualnie uczestniczę w biegach patriotycznych, biegach z przeszkodami typu runmageddon oraz wracam na krajowe pomosty w konkurencji Masters w Polish Weightlifting Games.

W życiu kieruję się słowami Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”.


Adriana Milik

wsparcie psychologiczne

Jestem pedagogiem i coachem. Ukończyłam pedagogikę społeczną na Uniwersytecie Łódzkim. Prowadzę treningi umiejętności społecznych, kontroli złości oraz terapię pedagogiczną.

Start typing and press Enter to search