Akademickie
Czwartki

Projekty eTwinning 2019/2020

 In Aktualności

Zbliżający się koniec roku szkolnego skłania do małych podsumowań. W pierwszym roku funkcjonowania liceum uczniowie mieli także możliwość udziału w dwóch zewnętrznych projektach eTwinning.

eTwinning to międzynarodowa społeczność szkolna, gromadząca placówki edukacyjne z całej Europy współpracujące za pomocą mediów elektronicznych. Podstawą realizacji projektów jest platforma internetowa etwinning.net, gdzie zarówno uczniowie i nauczyciele się komunikują i zamieszczają wyniki swojej pracy.

Kliknij w obraz aby pobrać prezentację PDF

Pierwszy projekt realizowany jeszcze w 2019 roku nosił nazwę Christmas in others countries i był realizowany przez Krzysztofa Zwolińskiego, Julię Złotuchę i Jana Wójcika. Uczniowie przygotowali m.in. bardzo ciekawą klip informacyjny o szkole https://www.youtube.com/watch?v=NOck3KuvK_c&feature=youtu.be  jak i prezentację o tradycyjach Bożego Narodzenie w Polsce. Projekt był realizowany we współpracy ze szkołami z Czech, Rumunii i Francji.

Drugi projekt pod tytułem Environmental Detectives: We Measure Atmospheric Carbon And Air Pollution  był realizowany przez Michała Dyrę i Bartłomieja Michorczyka. Uczniowie mieli okazję zbudować i zaprogramować urządzenia (Arduino), które mierzą poziom dwutlenku węgla, metanu  a także jakość powietrza. Poza tym uczestnicy projektu dzielili się wiedzą na temat współczesnych przyczyń zanieczyszczenia środowiska i zmian klimatu. Projekt był realizowany we współpracy ze szkołami z Turcji, Grecji i Serbii.

 

Oba projekty były realizowane w języku angielskim i pod opieką Piotra Siłki.

Inne aktualności

Start typing and press Enter to search