Akademickie
Czwartki

Akademicki Czwartek – zawody z pasją

 In Aktualności

Podczas Akademickiego Czwartku 21 stycznia gościliśmy aż czterech prelegentów – przedstawicieli niezwykle ciekawych i różnorodnych zawodów:

p. Mateusza Szygułę, pilota Boeinga 787,
p. Esterę Sławińską, inżyniera, konstruktora oblicza wytrzymałości silników,
p. Elwirę Zwolińską, homestagera, oraz
p. Cezarego Falkowskiego, underwritera ryzyk korporacyjnych

Nasi goście kolejno opowiadali o swoim zawodzie, pokazywali, jak wygląda ich typowy dzień w pracy oraz przedstawiali nieoczywistą ścieżkę własnego zawodowego rozwoju. Zwracali przy tym uwagę na to, jak ważne jest rozwijanie pasji i pogłębianie swoich zainteresowań, które mogą nas z czasem doprowadzić do pracy, która nas fascynuje i sprawia radość na co dzień.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu – podczas lutowego Akademickiego Czwartku poznamy specyfikę pracy naukowej: na czym ona polega, jakich wymaga predyspozycji oraz jak może przełożyć się na życiową praktykę. Spotkanie poprowadzi p. Gabriela Olędzka, dr hab. nauki o zdrowiu, kierownik Zakładu Biologii Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz p. Marcin Hejka, specjalista ds. wysokich technologii (venture capital) i inwestycji.

Spotkanie odbędzie się 11 lutego o godz. 18:00 na platformie Zoom i będzie zwieńczeniem dnia otwartego, który w tym roku planujemy w nietypowej formule spotkań indywidualnych z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami. Zapraszamy do zapisów poprzez naszą stronę internetową.

Do zobaczenia!

 

Inne aktualności

Start typing and press Enter to search